Nieuwe raadsleden maken kennis met de FUMO

Gemeenteraadsleden kwamen donderdagavond 16 juni naar Grou voor een informatieve bijeenkomst over het werk van de Friese omgevingsdienst. Na het welkomstwoord door secretaris/directeur Pieter Hofstra volgden presentaties over de Omgevingswet, het rapport van de adviescommissie Vergunningverlening, Toezicht en Handhaving (VTH) en de governance van de FUMO. Daarna gingen de raadsleden in gesprek met FUMO-medewerkers.

Een groot deel van de raadsleden is nieuw sinds de gemeenteraadsverkiezingen van maart. Een goed moment om kennis te maken met de Friese omgevingsdienst. Want wat doet de FUMO om de leefomgeving zo goed mogelijk te beschermen en te bewaken voor de generaties na ons? Hoe werken we samen met inwoners en bedrijven om Fryslân schoon en veilig te houden? En hoe zorgen we ervoor dat we onze dienstverlening efficiënt afstemmen op de wensen en behoeften van onze opdrachtgevers: de Friese gemeenten, provincie Fryslân en Wetterskip Fryslân?

Toezicht met drone en gasdetectiecamera

Medewerkers van de FUMO verzorgden een aantal demonstraties. Zo lieten toezichthouders Bodem zien hoe zij met hun drone vanuit de lucht toezicht houden bij bijvoorbeeld ontgrondingswerkzaamheden of de opslag van afval. Adviseurs Geur & Lucht demonstreerden hoe zij het afgelopen jaar met behulp van een gasdetectiecamera ervoor hebben gezorgd dat nagenoeg alle 26 biovergisters in Fryslân lekvrij zijn. 

Meeloopstage

Als besluit van de bijeenkomst ontvingen de raadsleden een voucher voor een meeloopstage bij de FUMO. Daarmee kunnen ze in de praktijk ervaren wat ons werk inhoudt. Raadsleden die niet bij de bijeenkomst konden zijn, maar ook graag een keer willen meelopen met de FUMO-medewerkers, kunnen uiteraard ook gebruikmaken van dit aanbod. Neem daarvoor contact met ons op via aanmelden@fumo.nl, onder vermelding van ‘meeloopdag’.

Open dag

In september organiseren we een open dag. Iedereen die meer wil weten over het werk van FUMO is dan van harte welkom in Grou (dus niet alleen raadsleden). Ook dan geven we verschillende demonstraties en presentaties.

 


 

Links bij dit artikel

Terug naar overzicht