• Home
  • Gesloten bodemenergiesysteem steeds populairder in Fryslân

Gesloten bodemenergiesysteem steeds populairder in Fryslân

Steeds meer mensen kiezen in hun zoektocht naar duurzame energiebronnen voor een gesloten bodemenergiesysteem. In 2024 zijn er in Fryslân 194 systemen aangelegd. Daarmee kunnen particulieren en bedrijven samen 219 ton CO2 per jaar besparen ten opzicht van een gasgestookte cv-ketel. Een mooie stap richting een duurzame energievoorziening!

Een gesloten bodemenergiesysteem onttrekt warmte en / of koude aan de bodem en is uitermate geschikt voor het verwarmen en koelen van woningen, appartementen, kantoren en bedrijfshallen.

Lijkt jou dit ook wat? Vergeet dan niet een melding te doen bij het Omgevingsloket. Voor het aanleggen en gebruiken van een gesloten bodemenergiesysteem is een grondboring nodig. Volgens de Omgevingswet is dit een milieubelastende activiteit. En daarvoor is een melding nodig. Voor grote systemen boven de 70 kW is een vergunning nodig.

De FUMO behandelt namens de Friese gemeenten de meldingen en vergunningaanvragen.

Terug naar overzicht