• Home
  • Beschermde vogelsoorten kiezen FUMO-dak als broedplek

Beschermde vogelsoorten kiezen FUMO-dak als broedplek

Hoe bijzonder! Op ons dak broeden maar liefst twee beschermde vogelsoorten: de kokmeeuw en de visdief. Het dak van ons pand blijkt voor deze vogelsoorten de perfecte broedplek: naast het water en bedekt met steentjes. Bovendien maken katten en andere 'grondpredatoren' door het hoge dak geen kans.

Foto: Diederik Terlaak Poot.

Zowel de kokmeeuw als de visdief worden beschouwd als kwetsbaar of bedreigd en zijn daarom beschermde vogelsoorten. Dat betekent dat je deze vogels (en hun nesten) niet zomaar mag verstoren, vangen of doden. Wil je werkzaamheden uitvoeren die mogelijk gevolgen hebben voor beschermde plant- en diersoorten? Dan heb je daarvoor een omgevingsvergunning nodig.

Als natuurorganisatie voelen wij ons vereerd een bijdrage te kunnen leveren aan de instandhouding van deze vogelsoorten. Wel brengt het enige overlast met zich mee. Zie je een auto van ons rondrijden bedekt in vogelpoep? Weet dan dat onze vogelvrienden daar de oorzaak van zijn. We zullen de auto's weer netjes schoonmaken!

Terug naar overzicht